کافه فلای | flycafe oiss - جان بخشیدن به دانه های قهوه هنر ماست ؛ کافه | Fly

درباره ما

سلامی متفاوت به دنیای شیرین قهوه‌های تلخ ؛ فلای| Fly ...

کافه فلای | Fly
جان بخشیدن به دانه های قهوه هنر ماست ؛ کافه | Fly

بالاترین کیفیت را به شما ارائه می دهیم
کاری که انتظار شما را برآورده می کند.

تماس با ما

آخرین محصولات و خدمات

اخبار و مقالات

بعد از نوشیدن قهوه …

بعد از نوشیدن قهوه …

یک متخصص تغذیه با تشریح مزایای مصرف قهوه، تاکید کرد: مصرف زیاد این نوشیدنی می‌تواند برای سلامت افراد مضر باشد.

دکتر هادی عبدالله زاد در گفت و گو با ایسنا، از قهوه به عنوان یک نوشیدنی پرطرفدار در جهان یاد کرد و افزود: خاصیت بارز این نوشیدنی آن است که افراد با مصرف آن سرحال و هوشیارتر شده و توان کاری آنها افزایش می‌یابد.

وی افزود: تحقیقات صورت گرفته در این رابطه هم نشان می‌دهد که قهوه با تاثیر بر روی مغز و رفع بی خوابی، باعث افزایش سطح هوشیاری می‌شود.

وی به تاثیر قهوه در بهبود خلق و خو اشاره کرد و افزود: علاوه بر این قهوه می‌تواند در رفع افسردگی و کاهش ابتلا به آلزایمر و پارکینسون هم نقش داشته باشد.

این متخصص تغذیه عنوان کرد: همچنین قهوه مانند یک داروی مسکن می‌تواند موجب کاهش درد شود.

عبدالله زاد به تاثیرات مثبت مصرف قهوه بر روی ریه هم اشاره کرد و افزود: ترکیبات حاصل از قهوه مانند تئوبرومین و تئوفیلین می‌تواند موجب بهبود عملکرد ریه‌ها شده و تنگی نفس در افراد را کاهش دهد.

این متخصص تغذیه مصرف قهوه را برای پیشگیری از ابتلا به فیبروز و سیروز کبدی و نیز پیشگیری از ابتلا به سرطان کبد هم موثر دانست.

ادامه مطلب
قهوه

قهوه

قهوه عربی شدهٔ واژهٔ کفا یا کافا است که در اصل نام منطقه و شهری در جنوب غربی اتیوپیاست که گیاه قهوه در نخست در آنجا یافت شده‌است، فرهنگ‌نویسان عرب می‌گویند واژهٔ قهوه در اصل نام گونه‌ای شراب بوده‌است که سپس نام این نوشیدنی شده و همچنین می‌گویند ریشهٔ این واژه، فعلِ «قها» (تلفظ: qahā) به‌معنی بی‌اشتها بودن است؛ زیرا در گذشته تصور بر این بود که این مایع باعث بی‌اشتهایی می‌شود.

این واژه هم‌چنین از راه زبان ترکی به زبان‌های اروپایی راه یافته‌است.

چندین دلیل دیگر برای نامگذاری قهوه آورده شده که یکی از مشهورترین‌های آن این است که این واژه از یک زبان اتیوپیایی یا یک زبان آفریقایی دیگر گرفته شده باشد و در اصل نام منطقه‌ای به نام کفا در جنوب‌غربی اتیوپیبوده‌است. گمان می‌رود که گیاه قهوه نخست آن جا یافت شده، در ضمن مردم آن منطقه به این گیاه بون می‌گویند.

 

ادامه مطلب

سوال دارید؟ جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید